Knygos

"Mafijos Kronikos"

2014 metai

Mafijos Kronikos

Šalies knygynus pasiekė ketvirtoji žurnalisto ir rašytojo Dailiaus Dargio knyga „Mafijos kronikos“, įkvėpta to paties pavadinimo kriminalinės dokumentikos serialo, kurį praėjusį sezoną rodė TV3 televizija.

Knygoje gausu nuotraukų, dokumentų, stulbinančių liudininkų pasakojimų ir televizijos projekto filmavimo užkulisių. „Mafijos kronikos“ – tai 300 puslapių informacijos lobynas, intriguojantis ne tik pateiktomis nusikaltėlių pasaulio istorijomis, bet ir unikaliomis nuotraukomis iš dokumentikos filmavimo aikštelių.

„Tai bus duoklė žmonėms, su kuriais sukūrėme išskirtinių „Mafijos kronikos“ laidų ciklą, - sako knygos autorius Dailius Dargis. – Atkūrėme ir kokybišku televiziniu produktu pavertėme didžiausio banditizmo klestėjimo Lietuvoje dešimtmetį. Pasakojome apie „Daktarų“, „Vilniaus brigados“, „Gaidjurginių“ ir kitų legendinių grupuočių aukso amžių ir žlugimą, Henriko Daktaro pabėgimą, slapstymąsi. Jam buvo surastas antrininkas. Man asmeniškai taip pat labai patiko ciklo serija, skirta Remigijui Daškevičiui-Daškei. Joje paraidžiui atkūrėme picerijos tarpduryje Daškę nušovusio snaiperio veiksmus, filmavome pro realų langą, iš kurio buvo paleistas lemtingas šūvis.“

Knygos autoriui imponavo ir tai, kad filmuojant dokumentinį ciklą buvo įamžintos tikrų „Aro“ kovotojų atliktos šturmo operacijos, prieš kameras apie banditizmo epochos įvykius ir tai, kaip tuo metu buvo sprendžiamos problemos, atvirai prabilo ne tik buvę aukšti pareigūnai, bet ir patys nusikaltėliai.

„Šis televizijos projektas suteikė labai daug patirties, pažinčių, informacijos šaltinių. Žinau, kad labai daug žmonių laukia šios dokumentikos pratęsimo, o kol laukia – galės skaityti knygą, kuri yra gausiai iliustruota archyviniais kadrais, realiais dokumentais iš KGB bylų, kuriose minimas  mafijos atstovų bendradarbiavimas su aukščiausiais  tuometinės valdžios atstovais, taip pat ir nuotraukomis, padarytomis už kadro. - pasakojo D.Dargis. – Labai patiko dirbti su televizijos projektą įgyvendinusia prodiuserių kompanija „Videometra“. Tris metus bendromis jėgomis brandinome šį produktą, apie kurį dabar bus papasakota knygoje.“

„Mafijos kronikos“ yra jau ketvirtoji D.Dargio kriminalinių temų knyga. Visos trys ankstesnės tapo bestseleriais, bendrai parduotais 45 tūkstančių tiražu.

Ekstremalaus žanro publicistika ne kartą atsisuko prieš patį D.Dargį: Kaune buvo pavogtas jo nešiojamasis kompiuteris, įtartinomis aplinkybėmis buvo pakenkta Dailiaus automobilio būklei. Tačiau tai rašytojo ir žurnalisto nesustabdė.  

"Vilniaus bomberio išpažintis"

2013 metai

Vilniaus Bomberio Ispazintis

Išleista 10 tūkst. tiražu, iki šiol parduota daugiau kaip pusė tiražo.

Info apie knygą: Tūkstantiniais tiražais išleistų bestselerių apie Lietuvos mafiją autorius Dailius Dargis naujausioje, trečioje, knygoje „Vilniaus bomberio išpažintis” demonstruoja savo, kaip dokumentinių, kriminalinių romanų rašytojo, meistriškumą – pasakoja apie garsiausius XX amžiaus bomberius.

Kas tik nebuvo bomberiais... Tarp jų – net maištingasis Aleksandras Uljanovas, kurio sąmokslas visam likusiam gyvenimui įkvėpė žymiausią Rusijos revoliucionierių Vladimirą Leniną. Atrodo, kad nesėkmingai pasibaigęs teroristinis aktas, kuriame dalyvavo A. Uljanovas, ir paskatino istorinę Rusijos revoliuciją.

Šioje originalioje knygoje pasakojama apie ryškiausią Vilniaus bomberį ir išskirtinių gangsterių, vykdžiusių užsakytas žmogžudystes, krauju pažymėtą gyvenimą XX a. paskutinį dešimtmetį.  Vilniaus bomberiu vadinamas Valerijus Januškevičius, nuteistas 7 kartus iki gyvos galvos, bene vienintelis iš Lietuvos nusikaltėlių ryžosi sukrečiantiems liudijimams – už kiek, ką ir kokiais būdais „vertė”. Mechanikos įrenginių paslaptimis besižavintis vilnietis prisipažino, kad žudydamas žmones išskirtinai daug dėmesio skyrė žudymo įrankiams, o dabar jį vilioja galimybė išmokti dirbti visą pasaulį iš proto varančios kompanijos „Apple” kompiuteriu.

Knygos autorius įsirašęs keliasdešimt valandų V. Januškevičiaus ir kitų iki šiol gyvų svarbiausių bylos liudytojų pasakojimų, sulaukęs daugybės laiškų ir apdorojęs didžiulės apimties kriminalines bylas, knygą parašęs žurnalistas suvokė, kad laikė tikrą informacijos bombą savo rankose.

Visų trijų Dailiaus Dargio knygų įdomiausios istorijos ir atviri knygų herojų pasakojimai nuo 2014-ųjų sausio pradžios iki kovo pabaigos buvo persikėlę į TV3 dokumentinių filmų ciklą "Mafijos kronikos - karštomis pėdomis su Dailiumi Dargiu".  

"Kruvinasis mafijos maršrutas"

2011 metai

Kruvinasis Mafijos Marsrutas

Išleista 2 leidimais. Iš viso iki šiol nupirkta - beveik 20 tūkst. egzempliorių. Čia kruviniausius Lietuvos mafijos istorijos įvykius besiklostančius skirtingose šalies vietose pateikia kaip bendrą visumą. Autorius pateikia drąsių, aštrių, anksčiau niekur neskelbtų faktų, versijų bei unikalių fotografijų lietuviškos mafijos tema.

Info apie knygą: Perskaičius šią knygą susidaro įspūdis, kad kone visas karščiausią lietuviško banditizmo dešimtmetį – 1990 – 2000 metais šalyje karaliavusias organizuotas nusikaltėlių gaujas persekiojo buvusių KGB, policijos, vidaus reikalų sistemos agentų, informatorių bei neaiškių bendradarbių šešėlis. Taip pat nauji duomenys apie išskirtines šešėlinio pasaulio asmenybes: Daktarų šulą Henriką Daktarą, Gaidjurginių bosą Sigitą Gaidjurgį, Tulpinių veikėjus Algimantą Vertelką, Virginijų Baltušį, Vilniaus Brigados krikštatėvius Georgijų ir Borisą Dekanidzes, Kauno mafijos veteraną Algutį – Edvardą Tamulį, garsiausią Lietuvoje samdomą žudiką Alvydą Juodrį - Beną. Knygoje panaudota nemažai pikantiškų detalių iš šiuo metu Klaipėdos apygardos teisme jau baigiamos nagrinėti amžiaus mafijos byla vadinamos Kauno Daktarų grupuotės bylos medžiagos.

"Tikroji Daktarų istorija"

2010 - 2011 metai

Tikroji Daktaru Istorija

Išleista 5 leidimais. Iš viso nupirkta - 30 tūkst. egzempliorių. Tai visiškas "sould-outas" lietuviškos literatūros istorijoje.

Taip pat išleista elektroninė knygos versija Apple / iTunes / iBookstore.

Apytiksliais knygos leidėjų skaičiavimais, tiek legalias, tiek piratinės knygos versijas visame pasaulyje perskaitė daugiau nei 1 milijonas skaitytojų.

Trumpai apie knygą: Žurnalisto Dailiaus Dargio, rašančio kriminalinėmis temomis, knyga parašyta remiantis iki šiol viešai neskelbtais žinomų teisėsaugos veteranų ir kriminalinio pasaulio veikėjų atliktais tyrimais. Kas nors turbūt jau pamąstė, kad D. Dargio knyga „Tikroji Daktarų istorija", kuri pasirodė 2010-ųjų gegužę, likus vos kelioms savaitėms iki amžiaus teismo procesu vadinamos dar sovietinės epochos laikais Kaune pagarsėjusios Vilijampolėje susiformavusios kriminalinės Daktarų gaujos nusikaltimų bylos pradžios Vilniaus apygardos teisme. Tai ne sąmokslas ar nematomų jėgų specialus „užsakymas", o paprasčiausias kasdienio gyvenimo sutapimas.

2011-ųjų gegužę išleistas papildytas knygos leidimas, kurioje nauja informacija ir kelios fotografijos. Penkiais leidimais išleista Kauno mafijos enciklopedija atsidūrė ir televizijos prodiuserių akiratyje - kelias knygos istorijas nuspręsta perkelti į kriminalinės dokumentikos laidas.