Nelegalios tvoros aplinkos ministro pašonėje

Su nelegaliais statiniais turintis kovoti aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas tai daro tik žodžiais.

Negi skriausi kaimyną?

Šių metų pradžioje G. Kazlauskas pareiškė, kad skubiai reikia versti Lietuvos grietinėlės pamėgtą sostinės Laurų kvartalą apjuosusią nelegalią tvorą, tačiau iki šiol nesugeba susitvarkyti su taip pat nelegaliai apsitvėrusiais savo kaimynais.

Pilaitėje, Angelavos gatvėje, esančiame nuosavų namų kvartale neseniai apsilankęs portalo balsas.lt fotografas užfiksavo modernų statinį, pažymėtą 35 numeriu, surentusį naujakurį. Šalia jo nelegali tvora. Nuo Gilužio ežero ją skiria juokingas atstumas – mažiau nei metras.

Tik per kelis namus nuo šio pažeidėjo yra įsikūręs aplinkos ministras G. Kazlauskas.

Nustatė ir pamiršo

Paklaustas apie šią absurdišką situaciją, G. Kazlausko atstovas spaudai Tomas Beržinskas atsakė: „Prieš kelias savaites buvo sudaryta speciali komisija, ji atliko reidą galimoms savavališkoms statyboms visoje Gilužio ežero pakrantės apsaugos zonoje nustatyti. Reide dalyvavo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento, Vilniaus savivaldybės ir Vilniaus apskrities viršininko administracijos specialistai. Nustatyti keli neteisėtų statybų atvejai. Tarp jų – ir jūsų paminėta tvora, esanti šalia Angelavos gatvės 35-ojo namo.“

Ar baudos jau skirtos, ar statytojai sutiko nugriauti savavališkus statinius, Aplinkos apsaugos ministerijos atstovas T. Beržinskas atsakyti negalėjo.

Anot jo, Vilniaus apskrities viršininko administracija turėtų informuoti, kas padaryta, kokie yra rezultatai. Tačiau apie realiai padarytus darbus jie žinių nėra gavę iki šiol.

Už neteisėtai aptvertas ežerų pakrantes Vilniaus regione per septynis šių metų mėnesius nubausta 17 asmenų.

Comments are closed.