Garsiausių milijonierių jachtos šviečia Londono prieplaukose

Olimpiniame Londone šiomis dienomis netrūksta garsenybių ir įspūdingų laivų, kuriuos labai retai galima pamatyti iš taip arti. Tuo savo akimis įsitikino ir keletą dienų iki olimpiados pradžios Londone viešėjęs portalo Balsas.lt žurnalistas.

Specialiai į olimpiadą iš įvairiausių pasaulio šalių pakrančių įspūdingomis jachtomis ir laivais suplaukė patys turtingiausi planetos žmonės, pramogų verslo, sporto pasaulio atstovai bei kiti, kurie per savo vasaros atostogas nevaržomai švaistosi milijonais svarų sterlingų.

Pasaulio elitas pasirinko Kanarų prieplauką

Dar neprasidėjus olimpiadai, Jungtinės Karalystės sostinės Londono Kanarų prieplauka (Canary Wharf) vadinamas rajonas tapo savotišku pasaulyje prestižiniais laikomų Pietų Prancūzijos kurortų - Monako, Kanų ar Antibų klonu.

Kaip žinia, į minėtas nuostabaus grožio kurortines vietas kasmet savo įspūdingų matmetų „žaisliukais” ant vandens suplaukia daugybė planetos turčių, verslo muzikos, kino pasaulio įžymybių.

Kanarų prieplauka - tai ypatinga vieta Londone, neretai vadinama Londono Sičiu, kadangi šioje didmiesčio vietoje, o ypač sutemus, iš tolo turistų žvilgsnius patraukia garsiausius Amerikos miestus primenantys milžiniško dydžio stikliniai dangoraižiai. Būtent šioje Londono vietoje bene labiausiai verda finansines paslaugas teikiančios ir pasaulyje plačiai išgarsėjusios kompanijos – didžiausi bankai, audito, teisės bendrovių skyriai.

Tačiau prie blizgančių Kanarų prieplaukos statinių jau seniai įpratę vietos gyventojai ir darbuotojai nuo šiol kas rytą skubėdami į darbus bent trumpam sustoja prie įspūdingo dydžio ir dizaino plaukiojančių „dangoraižių”.

Daugelis jų džiaugiasi neregėta prabanga spinduliuojančiais rajono svečiais ant vandens – vakarais sutemus jie įsiamžina mobiliaisiais telefonais ir fotoaparatais šalia milžiniškų laivų, jachtų ir kitų stilingai atrodančių vandens transporto priemonių.

Slapčia atvyksta ir R. Abramovičius

Britų portalo „Dailymail” žurnalistai skelbė, kad olimpiados atidarymo dieną Kanarų prieplaukoje galimai sužibo ir privati turtingiausiu pasaulyje Rusijos verslininku tituluojamo Romano Abramovičiaus privati jachta.

Apie jo plaukiojančią jachtą „Eclipse” jau seniai sklando įvairiausi gandai. Anot apžvalgininkų, tai didžiausia pasaulyje privati jachta.

Nesuskaičiuojamais turtais garsėjančio R. Abramovičiaus jachtoje yra 30 kajučių, du baseinai, tiek pat straigtasparnių nusileidimo aikštelių. Be to, specialios diskotekoms ir kinui skirtos salės, mini povandeninis laivas ir laive įrengtos net priešraketinės gynybos sistemos.

Ši jachta yra neperšaunamais langais, specialiomis lazerinėmis sistemomis, kurios gali šviesos blyksniais sutrukdyti ir jos įgulą ir svečius neretai persekiojančius bulvarinių spaudos leidinių, interneto portalų paparacius.

Žaviausia - B. Gates’o partnerio jachta

Iš viso olimpinių žaidynių dienomis Londono Temzės upės pakrantėse žada prisišvartuoti per 100 įspūdingiausių pasaulio jachtų.

Prie jų žada prisijungti ir garsusis informacinių technologijų magas, bene turtingiausias planetos žmogus Billas Gate’as, pasaulyje pripažintos kompanijos „Microsoft” įkūrėjas.

Jo superjachta „Gogypus” šiomis dienomis savo inkarą turėjo nuleisti prie Karališkųjų dokų Rytų Londone, penkių mylių atstumu nuo pagrindinio olimpinio stadiono.

Apsilankius Kanarų prieplaukoje bene labiausiai mano ir šalia buvusių kompanionų akis sužavėjo B. Gates’o verslo partnerio – vieno iš „Microsoft” įkūrėjo, milijardieriaus Paulo Alleno jachta „The Octopus”.

Joje galima pamatyti ne tik du nedidelius povandeninius laivus, bet ir krepšinio aikštelę, kino teatrą ir net modernią garso įrašų studiją.

Neatmestina, kad šią jachtą neretai muzikos įrašų sesijoms ar vasaros pertraukėlėms išsinuomoja ryškiausios pasaulio muzikos žvaigždės.

Galiniame laivo denyje yra pritvirtintas nedidelis laivas, kuriuo jachtos savininkas likusias olimpiados dienas galės nevaržomai plaukioti po laivais perkrautą Londono Temzę.

Allenas šią jachtą įsigijo 2003 metais, o kasmetis jos būtiniausių paslaugų išlaikymas savininkui atsieina per 13 milijonų svarų sterlingų.

Kalbama, kad joje dirba net 57 karių, aptarnaujančio personalo įgula.

Ne ką mažiau įspūdingesnė pasirodė ir 80 mln. svarų sterlingų vertės jachta „Illona”, priklausanti verslo magnatui, prekybos centrų „Lowy” savininkui Frankui Westfieldui.

Kai arčiau priėjome prie 81 metų australų milijonieriaus, prekybos tinklų savininko Franko Lowy jachtos „Ilona” apsaugininko ir pasiteiravome iš kur atplaukė ši sniego baltumo spalvos jachta, tamsiu kostiumu vilkintis pusamžio amžiaus apsaugininkas mandagiai atsakė, kad visa kompanija pastarosiomis dienomis mėgavosi vasara šalia Viduržemio jūros krantų.

Brangus malonumas

Tačiau į Londoną atplaukę savo įspūdingomis jachtomis pasaulio milijonieriai privalo kaip reikiant patuštinti savas kišenes – pavyzdžiui, jachtos „Sienna” savininkui savaitė Kanarų prieplaukoje kainuos net 294 tūkstančius svarų.

Kiek kuklesnės savo gabaritais jachtos „Charter”, kurios įgulą sudaro 9 žmonės, šeimininkas už savaitės nuomą Temzės upėje turės pakloti 143 tūkst. svarų.

Smalsumu garsėjantys britų žurnalistai jau suodė, kad vienoje iš įspūdingiausių Londone pasirodysiančių jachtų apsistos ir Holivudo garsenybės – George’as Clooney su drauge Stacy Keibler, o jiems kompaniją žada palaikyti ir garsioji Brado Pitto bei Angelinos Jolie porelė.

Atvyksta pasirodyti ar parodyti?

Nors 2008-iaisiais pasaulį sudrebinusi finansų krizė smogė ir tarp milijonierių milžinišką paklausą turinčių superjachtų prekybos verslui, tačiau ši pramoga vėl sugrįžo į ankstesnius aukso amžiaus laikus.

Vaikčiojant po vieną prabangiausių Londono rajonų Meiferį (Mayfair), teko pastebėti ne vieną įspūdingas jachtas įsigyti ar išsinuomoti siūlantį saloną.

Kalbama, kad vandens pramogas pamėgę turtingieji britai ir jų svečiai vis dažniau dairosi išskirtinio dizaino jachtų.

Sakoma, kad turčius vis mažiau domina jiems nuobodulį keliančios mėlynos ir baltos spalvų jachtų interjeras. Apie jų viduje sukurtą dizainą sklando legendos, tačiau britų žiniasklaidoje atvirai teigiama, kad daugelio jų vidaus interjeras papuoštas rankų darbo bronzos, specialiai išraižytų akmenų kūriniais.

„Kokybė dažniausiai yra ilgai prisimenama tiktai tada, kai būna pamiršta jachtos kaina”, - taip šmaikštauja turtingųjų jachtas dekoruojantys dizaineriai iš vienos itin vertinamos britų kompanijos.

Svarbiausius olimpinio Londono įvykius koordinuojanti viešųjų ryšių atstovė Camilla Storey britų spaudoje džiaugiasi, kad šiomis dienomis Jungtinės Karalystės sostinę kaip itin svarbią pakrantę pasirinko turtingiausi planetos žmonės.

„Mes turime visą finansų sektorių, tad tuo pačiu pas mus atvyksta ir visi svarbiausi žmonės iš verslo, sporto, pramogų pasaulių. Tai yra unikali, bet reta galimybė. Kol kas sunku pasakyti, ar šie žmonės nori būti persekiojami klykiančių turistų minios ar jie nori tiesiog į visus žiūrėti iš aukštai stovėdami ant vienos iš išskirtiniausių pasaulyje jachtų viršutinio denio?”, - taip britų žurnalistams kalbėjo viešųjų ryšių atstovė.

Kalbama, kad į olimpinį Londoną šiomis dienomis žada atvykti ir nemažas būrys Lietuvos verslo garsenybių. Kai kuriems jų galimybė iš arti stebėti šalies krepšinio rinktinės kovas Londone akimirksniu nurungė jų antrųjų pusių pageidavimus nerūpestingai išsidrėbti šiuo metu ne tik turistų antplūdžiais, bet ir aitria saule garsėjančių Viduržiemio jūros kurortų paplūdimiuose.

Comments are closed.