Apsukrus veikėjas tapo Kauno mafijos taikiniu

Į Balsas.lt redakcijos elektroninio pašto dėžutę pastarosiomis savaitėmis atskriejo ne vienas anonimo parašytas laiškas, kuriame neprisistatęs asmuo pareiškė patekęs į Kauno reketininkų nagus.

Anonimas skelbė, kad buvo reketuojamas, o netrukus jo skriaudikai, kuriais jis įvardino plačiai žinomus Kauno kriminalinio pasaulio veikėjus, netrukus bus pasodinti į areštinę.

Išaiškėjo, kad šioje keistoje istorijoje nukentėjusiuoju yra minimas skandalingais verslo projektais visoje Lietuvoje išgarsėjęs kaunietis Algis Rutkauskas, o asmenys apkaltinti turto prievartavimu iki šiol mėgaujasi laisve.

Nors kai kuriuose sluoksniuose kalbama, kad kadaise Kauno Daškinių gaujai priklaususiems Sauliui Jakui ir Robertui Užukauskui pateikti kaltinimai dėl turto prievartavimo. Abu vyriškiai buvo apklausti policijoje.

Pareiškėjas kriminalistams sukėlė abejonių

Neslėpsime, nuo pradžių laiškuose išdėstyta informacija labai sudomino.

Bet kadangi kelis kartus paprašytas prisistatyti anonimas nedrįso atsiskleisti, tokie skambūs pareiškimai sukėlė nemažai abejonių.

Portalo Balsas.lt šaltiniai patvirtino, kad prieš kiek laiko į Kauno Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybą (ONTT) pasibeldė kaunietis verslininkas Algirdas Rutkauskas.

Nukentėjęs asmuo policijai skundėsi, kad pardavinėdamas žemės sklypus praėjus kuriam laikui sulaukė rimtų atakų iš su kriminaliniu pasauliu siejamų kauniečių.

Pareigūnai redakcijai patvirtino, kad į apklausą buvo pakviestas anonimo laiške paminėtas S. Janonis, banditų tarpe geriau žinomas Žirgo pravarde.

Taip pat kauniečiai operatyvininkai nenoriai prasitarė, kad antradienį (t.y. rugsėjo 27 dieną) būta ketinimų pasikviesti apklausai ir neseniai iš Kauno tardymo izoliatoriaus – kalėjimo išleistą buvusį Daškinių gaujos veteraną R. Užukauską, pravarde Rublis.

Ar taip nutiko, iki šiol nėra patvirtinančių faktų.

 

Kaip žinia, Rublis nuskambėjo plačiai pagarsintoje Kauno reketo byloje.

Praėjusią savaitę kartu su Rolandu Dromantu, pravarde Ilgas prieš Kauno apygardos teismą stojusiam R. Užukauskui buvo skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas metams ir šešiems mėnesiams.

„Mes gilinomės į šią turto prievartavimo istoriją, bet tokiais atvejais verslininkų ir nusikaltėlių santykiai būna dvilypiai. Sunku nustatyti, kas, ką ir dėl kokių priežasčių apgavo. Tačiau ne mažiau abejonių kelia ir policijai pareiškimą parašiusio verslininko biografija bei tam tikrų minčių keliantys jo elgesio motyvai“, - neslėpdamas ironijos portalui Balsas.lt kalbėjo nepanoręs prisistatyti aukštas Kauno kriminalistas.

Iš pradžių – rašliavos su inicialais

Susirašinėjimas su anonimu prisistačiusiu žmogumi užtruko beveik dvi savaites.

Šaltinių teigimu, identiški anonimo laiškai šiomis dienomis pasiekė ir kitų naujienų portalų redakcijų skyrius Kaune.

Galiausiai laiškus rašęs asmuo paskelbė, kad reketininkų smūgių sulaukęs asmuo yra ne tik laikinojoje sostinėje, bet ir visoje šalyje ambicingais, tačiau skandalingai pasibaigusiais verslo projektais išgarsėjęs A. Rutkauskas.

Kai kurių redakcijai skirtų elektroninių laiškų turinys leidžia mantyti, kad kitu asmeniu prisistatęs žurnalistui aktyviai rašinėjo pats A. Rutkauskas.

Buvę partneriai tapo priešais

- Redakcijai rašote, kad jus reketuoja S. Jakas ir R. Užukauskas. Ko jie iš jūsų konkrečiai norėjo, kokio dydžio pingų jie reikalavo?, - Balsas.lt pasiteiravo laiškus rašiusio anonimo.

 

- S. Jakas nuo 2006 metų „prisiglaudė“ prie bendrovės, kuri užsiiminėjo nekilnojamojo turto sandoriais bei investiciniais projektais.

 

Siūlė sklypus bei objektus. Minima bendrovė daugelį pasiūlytų objektų įsigyjo.

 

Už paslaugas S. Jakui atsiskaitė sumokėdami vadinamą „tarpininkavimo“ mokestį.

Vieno objekto, kurį siūlė S. Jakas, bendrovė neisgyjo, nes negavo banko finansavimo.

 

Prasidėjus ekonominiam sunkmečiui nekilnojamojo turto rinkoje, bendrovė pradėjo pamažu bankrutuoti, tačiau kartą S. Jakas atvykęs į bendrovės kontorą Kaune pareiškė, kad ši neva jam už du įsigytus objektus privalo sumokėti po 1 milijoną litų.

 

Taip pat jis pareikalavo 1 mln. sumokėti ir už objektą, kurio niekas nepanoro nusipirkti Šventojoje.

 

Toks reketo faktas yra įrašytas ir perduotas policijos tyrėjams.

 

Vėliau reketuojamas asmuo atsitiktinai per vienos Kauno saugos tarnybos direktorių susipažino su Rubliu. Pažintis įvyko netikėtai, nukentėjusysis net nežinojo kas toks yra tas Rublis.

 

Kartą Rublis išklausęs konfliktu virtusią istoriją tiesiai pareiškė: „Sumoki 1,5 milijono ir S. Jakas prie tavęs daugiau niekada nelįs“.

 

Tiesiai kalbant,- buvo pasiūlytas „stogas“ nuo S. Jako.

 

Įvyko nemažai susitikimų Rublio iniciatyva, jis pats nuolat skambindavo ir reikalaudavo susitikti. Niekaip nepaliko reketuojamo asmens ramybėje.

 

Iš S. Jako pusės būta ir drastiškesnių veiksmų – jis nukentėjusį asmenį pasikvietė į „Akropolyje“ veikiantį kino teatrą. Susitikime grasino nužudyti, o išsiskiriant netgi smarkiai sužalojo – sulaužė koją.

 

Galiausiai nukentėjęs asmuo abiems vyriškiams pasakė, kad pavargo nuo grasinimų ir kreipsis į policiją.

 

  • Grasinimai skamba rimtai. Viename laiškų rašėte, kad yra ne vienas garso įrašas, kuriame girdimi reketininkų reikalavimai. Kas užfiksuota šiuose įrašuose? (tiesa, redakcija iki šiol negavo žadėtų garso įrašų, - red.past.)

 

  • Dažniausiai įrašuose girdimos šnekos, kad asmuo privalo sumokėti anksčiau minėtas sumas tiek S. Jakui, tiek R. Užukauskui. Keiksmažodžių negirdėti, tiktai pakeltas balso tonas bei raginimai greičiau sumokėti litus...
  • Kodėl nukentėjusysis anksčiau apie savo bėdas neskelbė viešai?

 

  • Pirmą kartą į policiją kreiptasi 2009 metais, o oficialiai pareiškimas buvo parašytas ir tyrimas pradėtas šiais metais.

 

Iš pradžių baimintasi galimo susidorojimo.

 

  • Kadaise nukentėjusys ir vienas jį neva reketavusių buvo verslo partneriai. Galiausiai jie tapo nesutaikomais priešais. Ar nemanote, kad ši byla, kaip ir daugelis panašaus pobūdžio bylų subliūkš? Galbūt susitaikysite ir nereikės toliau aiškintis teismuose?

 

  • Manome, kad neturėtų byla sužlugti. R. Užukauskas ir S. Jakas turėtų realiai atsidurti už grotų mažiausiai ketveriems metams. Be to, nukentėjusysis yra pasiryžęs iki teismo privesti bylą, nes jam padaryta nemenka materialinė ir moralinė žala. 

Kadaise prisistatė „Žalgirio“ rėmėju

Apie anoniminiuose laiškuose minimą A. Rutkauską portalas Balsas.lt ir savaitraštis „Balsas.lt savaitė“ anksčiau ne kartą yra plačiai rašęs.

Prieš keletą metų išsigalvojęs keletą fiktyvių tapatybių už dokumentų klastojimą teistas A. Rutkauskas mėgavosi verslo ir krepšinio garsenybių draugija.

Anksčiau skelbta, kad prieš kelerius metus A. Rutkauskas netgi sugebėjo tapti Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo rėmėju. Tąkart klubo vadovai paskelbė pasirašę sutartį su UAB „Investicinės idėjos“, kurios direktoriumi prisistatė A. Rutkauskas.

Vis dėlto žiniasklaida greitai išsiaiškino direktoriaus praeitį ir paskelbė, kad „Žalgirio“ rėmėja tapusiai įmonei vadovauja abejotinos reputacijos asmuo.

Skelbta, kad paskutinis plačiai nuskambėjęs kauniečio „darbelis“ - nesėkmingas bandymas pasisavinti vieno iš sostinės bankų skolintais pinigais įsigytą 2008 m. gamybos „Mercedes-Benz“, kainuojantį kone pusę milijono litų.

Pastarojoje istorijoje tarp sukčiaujančių asmenų buvo minimas ir šiuo metu turto prievartavimu kaltinamas S. Jakas.

Portalo Balsas.lt kalbintų skolų išieškojimo bendrovių atstovai teigė, kad A. Rutkausko pavardė jiems gerai žinoma.

„Apie šį žmogų ir jo darbelius galima būtų parašyti įdomiai skaitomą knygą“, - vienas skolininkų medžiotojų pareiškė žurnalistui.

Comments are closed.